5 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

5 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

Kontrola nad domowymi finansami nie jest wcale taka prosta, jak mogłoby to się wydawać. Płacimy za rachunki, kupujemy jedzenie, czasem wychodzimy na miasto. Wydatki czyhają na nas na każdym kroku. W jaki sposób zapanować nad budżetem i zacząć w końcu oszczędzać? Z pomocą mogą przyjść mobilne aplikacje, dzięki którym wszystkie wydatki i dochody w końcu znajdą się w jednym miejscu i będzie można spokojnie je analizować. Jakie aplikacje przydadzą nam się najbardziej? Zaczynamy ! 🙂 

Kwitki (Android/iOS)

 

Każdego dnia w nasze ręce wpada przynajmniej kilka paragonów. Większość z nich musimy trzymać, w celach ewentualnych reklamacji lub dla samej gwarancji. Na szczęście z pomocą przychodzi aplikacja “Kwitki”. Przy jej użyciu możemy zeskanować i zarchiwizować wszystkie rachunki. Przypisanie im konkretnych kategorii pozwala na bezproblemowe znalezienie potrzebnego paragonu, bez potrzeby przerzucania tysięcy papierków.

Szybki Budżet – Menadżer wydatków (Android)

 

Prosta aplikacja, która pozwoli nam zapanować nad wpływami i wydatkami. Po wprowadzeniu danych otrzymujemy dostęp do przejrzystych wykresów i tabel, które pomagają nam zrozumieć, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z nią każdy.

Kontomierz (Android, iOS, Windows Phone)

 

Rozbudowana i zaawansowana aplikacja o wielu opcjach. Możemy do niej importować wszystkie dane transakcyjne z banków i kart kredytowych. Wszystkie wprowadzone informacje zapisywane są w konkretnych kategoriach, dzięki czemu w każdej chwili możemy sprawdzić na co wydajemy najwięcej pieniędzy.

Kontomierz  pozwala nam również na zaplanowanie budżetu w konkretnych okresach. Możemy więc założyć, że w przyszłym miesiącu na kawę na mieście wydamy nie więcej niż 50 złotych. Program, na podstawie naszych wydatków, oceni czy jest to możliwe, a także będzie wyświetlał atrakcyjne wykresy poglądowe, na których zobaczymy, jak bardzo kurczy się nas budżet.

Program umożliwia również importowanie paragonów.

Fuelio (Android)

 

Fuelio to jedna z najlepszych aplikacji dla zmotoryzowanych. Przy jej pomocy bez problemu zapanujemy nad wydatkami poniesionymi na paliwo i utrzymanie samochodu. Nie da się ukryć, że opłaty za paliwo, ubezpieczenie i naprawy potrafią mocno nadszarpnąć budżet, dlatego też warto przyjrzeć się dokładnie temu, na co idą nasze pieniądze.

Aplikacja jest w stanie obsłużyć wiele samochodów, dane można wpisywać ręcznie lub importować np. z arkuszy kalkulacyjnych. Dzięki dodatkowym funkcjom aplikacja jest w stanie obliczyć także ile będzie nas kosztowało przejechanie z jednego punktu do drugiego.

Money Lover

 

Aplikacja podobna do kontomierza, wyróżniająca się przede wszystkim tym, że jest dużo częściej aktualizowana. Dzięki niej możemy mieć pełną kontrolę nad naszymi wydatkami, a także zaplanujemy budżet i przeanalizujemy, w jaki sposób rozchodzą się nasze pieniądze. Dzięki wbudowanemu konwerterowi walut, z Money Lover ucieszą się także osoby dużo podróżujące, gdyż nie będą one musiały już ręcznie przeliczać, na złotówki, wszystkich swoich zakupów.

 

Podoba Ci się ten wpis ?  🙂  

Nie trzymaj go dla siebie, podziel się nim ze swoimi znajomymi ! 🙂        Dobro Do Ciebie wróci 😉

 

2 odpowiedzi do “5 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *