Afiliacja krok po kroku

Czy można zarobić na własnej stronie internetowej, blogu, Facebooku czy Instagramie? Oczywiście, że tak! Co więcej, można w ten sposób uzyskać lepszą pensję, niż na etacie w firmie. Muszę tu od razu nadmienić, że ja tak jeszcze nie mam, ale znam przykłady osób, które utrzymują się w ten sposób i generują fajne dochody. 🙂 Jedną z najbardziej efektywnych metod zarabiania w internecie jest bowiem afiliacja. Na czym dokładnie polega?

Afiliacja krok po kroku

Programy partnerskie – nowoczesny sposób na reklamę swojej firmy

 

Każdej firmie zależy na tym, aby zdobywać nowych klientów. W celu uzyskania jak najlepszych efektów korzystają z pomocy licznych partnerów, zamieszczających reklamy oraz promujących konkretne produkty. Takim partnerem może zostać praktycznie każdy, wystarczy tylko posiadać własny blog, stronę internetową lub fanpage na Facebooku!

Na tym właśnie polega afiliacja. Najprościej mówiąc, jest to zamieszczanie przez wydawcę (czyli właściciela strony internetowej) materiałów reklamowych reklamodawcy w celu otrzymania wynagrodzenia. Wydawca może otrzymać prowizję za określoną akcję – sprzedaż produktu, kliknięcie baner reklamowy, wypełnienie formularza. Oto najpopularniejsze stosowane przez reklamodawców modele rozliczeń:

CPC – wynagrodzenie za każde kliknięcie

CPSwynagrodzenie za sprzedaż, najczęściej w formie prowizji od wartości zakupów

CPL– wynagrodzenie za pozostawienie danych kontaktowych

CPA – wynagrodzenie za wykonanie określonej akcji, np. wypełnienie ankiety.

Jak zarabiać na afiliacji?

 

Na programach afiliacyjnych może zarabiać każdy. Nie trzeba być popularnym blogerem, ani właścicielem dużego portalu internetowego. Co więcej, niepotrzebna jest nawet własna strona internetowa- linki afiliacyjne można przesyłać wśród swoich znajomych i również czerpać z tego zyski! Oczywiście, posiadanie strony www lub bloga znacznie ułatwia korzystanie z programów afiliacyjnych i pozwala dotrzeć do większej liczby odbiorców, a w efekcie osiąganie wyższych korzyści finansowych.

Gdzie najlepiej szukać reklamodawców? Na szczęście, to także nie jest trudne – wystarczy zarejestrować się w jednej z wielu sieci afiliacyjnych. Są to portale, które skupiają w jednym miejscu wielu reklamodawców i umożliwiają dołączenie do różnego rodzaju kampanii reklamowych. Rejestracja jest bezpłatna- wystarczy tylko założyć konto, aby móc korzystać z licznych programów partnerskich. Do niektórych z nich można dołączyć dopiero po zaakceptowaniu przez reklamodawcę, w innych z kolei wydawca jest automatycznie akceptowany.

W sieciach afiliacyjnych możemy znaleźć zarówno znane, cieszące się renomą na rynku firmy, jak i małe, dopiero rozwijające się przedsiębiorstwa. Mamy do dyspozycji materiały reklamowe różnego rodzaju – linki afiliacyjne, kody rabatowe, banery reklamowe- które umożliwiają reklamowanie całej firmy, bądź też wybranych produktów z jej oferty.

Ostatnim krokiem jest walidacja transakcji. Polega ona na sprawdzeniu przez reklamodawcę, czy konkretna akcja rzeczywiście przyniosła pożądany efekt, np. czy zamówienie zostało opłacone. Jeśli transakcja przebiegła pomyślnie, pieniądze trafiają na konto wydawcy. Zarobioną kwotę można następnie podejrzeć w panelu administracyjnym, a po uzbieraniu określonej sumy (zazwyczaj jest to 50-100 złotych), można wypłacić ją na swoje konto.

Jak widać, zarabianie na afiliacji nie jest wcale skomplikowane. Programy partnerskie mogą stać się dodatkowym źródłem dochodu dla każdego, kto potrafi je umiejętnie wykorzystać!

Dołącz do mnie w Cashback World ——>
Wejdź tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *