Dropshipping – nowoczesny pomysł na e-biznes

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej staje się coraz popularniejszą formą powiększania zarobków czy pomnażania kapitału. Nie ma się co dziwić – jej prowadzenie staje się z każdym rokiem łatwiejsze, a dzięki dostępowi do zagranicznych rynków – jest to również bardzo opłacalne. Jeszcze jakiś czas temu, aby założyć firmę, musieliśmy posiadać spory kapitał na jej założenie. Nierzadko początkujący przedsiębiorcy brali kredyt na założenie własnej działalności gospodarczej. Dziś prowadzenie własnej firmy jest możliwe nie tylko bez wychodzenia z domu, ale również bez wkładu własnego. Jak to możliwe? Dzięki modelowi sprzedaży, który nazywa się dropshipping.

Dropshipping – nowoczesny pomysł na e-biznes i zarabianie przez internet

Nowe technologie dały nam wiele różnych możliwości. Jedną z nich jest dropshipping. Jest to model sprzedaży, w którym obowiązek dostawy oraz posiadania magazynu, przerzucamy na hurtownię. Dropshipping polega więc na tym, że wystawiamy na naszym sklepie internetowym produkty z hurtowni, a w momencie kupna któregoś z nich przez klienta końcowego, my składamy zamówienie w hurtowni z bezpośrednią wysyłką do naszego klienta. Eliminuje to potrzebę posiadania magazynu i inwestowania w towar, który normalnie musielibyśmy zamówić w hurtowych ilościach oraz przechowywać w wynajmowanym magazynie. W przypadku dropshippingu jedyny koszt, jaki poniesiemy, to własny hosting i domena. W modelu dropshipping płacimy za towar tylko wtedy, gdy mamy na niego zapotrzebowanie, oszczędzając przy tym nie tylko pieniądze, ale również czas, który musielibyśmy poświęcić na obsługę logistyczną magazynu. Możemy więc skupić się na działaniach marketingowych i promowaniu naszego sklepu.

Sklep internetowy z zewnętrznym towarem

Skąd brać towar do dropshippingu? Na rynku istnieje cała masa hurtowni, które oferują ten konkretny model sprzedaży. Kuszą swoich potencjalnych partnerów bogatym w najróżniejsze produkty asortymentem oraz obsługą wysyłek. Wystarczy zarejestrować się na stronie hurtowni, zawrzeć umowę (RODO)z hurtownią i zacząć sprzedawać. Przed rozpoczęciem współpracy z hurtownią koniecznie przejrzyj warunki współpracy! Spora część hurtowni zrzuca obowiązek obsługiwania zwrotów towaru na swojego partnera, przez co jeśli kupujący zwróci towar do 14 dni, hurtownia go nie przyjmie. W takim wypadku będziemy musieli sprzedać go na własną rękę, łącznie z wysyłką.

 

oszczedzajzarabiajzyskujdarmowynewsletterofinansach

Dropshipping – jak zacząć?

Od każdego sklepu internetowego wymaga się posiadania regulaminu, który określać będzie zasady kupna – od gwarancji, aż po zwroty i reklamacje. Wykonanie takiego regulaminu należy zlecić profesjonalnym prawnikom. Pomimo tego, iż jest to duży wydatek, jest to jedynie jednorazowa inwestycja. Sprzedając w internecie, nie posiadając przy tym regulaminu wykonanego przez prawnika, łatwo jest wpaść w kłopoty z prawem, przez co zostaniemy narażeni na kary finansowe. Kancelarie prawnicze często sprawdzają nowo powstałe sklepy internetowe pod tym kątem, przez co nie tylko zostaniemy przez nich w pewien sposób “zaszantażowani”, ale również naciągnięci na znacznie większe koszty napisania regulaminu. Jeśli już mamy regulamin, możemy rozpocząć naszą sprzedaż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *