Ferie za granicą, jak zaoszczędzić na biletach lotniczych?

Dla wielu osób ferie to czas, który jest spędzany poza domem. To chwile wytchnienia, relaksu, oderwania się od szarej rzeczywistości i często również ciężkiej pracy. Każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się na to, by nie spędzać swoich ferii w kraju. Celem są natomiast ferie za granicą. Jednak taki zagraniczny pobyt zazwyczaj jest dość kosztowny. Kosztowne są miejsca noclegowe, jedzenie oraz oczywiście bilet lotniczy. Choć bilet sam w sobie może być całkiem tani, należy doliczyć opłaty za miejsca w samolocie oraz bagaż. Natomiast ostatecznie podliczony koszt, może okazać się dla nas całkiem zaskakujący.

Jak zaoszczędzić ?

Kupując tanie bilety 😉 

Na różnych rzeczach można jednak zaoszczędzić, w tym również i na biletach lotniczych. Warto skorzystać z kilku cennych wskazówek i porad, które ułatwią nam szukanie tanich lotów.

Bardzo ważną zasadą jest to, by poszukiwać biletów w trybie incognito bądź też private browsing. Dlaczego? Ponieważ dzięki ciasteczkom nasze wyszukiwania są zapamiętywane. To natomiast sprawia, że gdy cyklicznie sprawdzamy konkretne loty, ich ceny niestety wzrastają. Dlatego najlepiej jest nie robić tego w oczywisty sposób, dzięki czemu wybrany przez nas lot może okazać się dużo tańszy. Ciekawe prawda?

Rezerwuj

W przypadku niektórych linii lotniczych nie musimy od razu kupować biletu. Możemy go po prostu zarezerwować. Natomiast jeśli w ciągu doby cena takiego biletu spadnie, wówczas warto zadzwonić na linię i odwołać taką rezerwację. Wtedy szybko możemy dokonać nowej, która oczywiście dla nas będzie o wiele korzystniejsza.

Last minute

Jeśli chcemy naprawdę tanio podróżować, warto również czekać na oferty last minute. Zazwyczaj pojawiają się one we wtorki i dotyczą oczywiście stosunkowo bliskich lotów, przykładowo w piątki i soboty. Można również zarezerwować lot, który odbywa się już kolejnego dnia. W takich sytuacjach loty są naprawdę bardzo tanie, czasem nawet o połowę. Dlatego jeśli planujemy podróżować w większej paczce bądź też z dziećmi, warto bez wątpienia polować na takie okazje. Musimy mieć jednak świadomość tego, że czasem na samym końcu zostaje już tylko jeden bądź też dwa bilety. Są jednak i okazje, gdzie można zakupić ich o wiele więcej.

Elastyczność

Poza tym musimy być również elastyczni pod względem tego, gdzie konkretnie lecimy. Jeśli mamy upatrzony jeden kierunek i bilety do danego państwa są naprawdę bardzo drogie, wówczas warto zweryfikować nieco swoje cele i marzenia. Dobrze jest skorzystać wówczas z wyszukiwarek lotów, które nam pokazują najlepsze okazje w obrębie różnych państw, a nie konkretnego. Można wówczas ustawić sobie konkretny budżet i zobaczyć, czy w inne miejsce loty nie będą dużo korzystniejsze.

Warto również zaplanować swoją podróż z pewnym wyprzedzeniem. Im bliżej lotu, tym niestety bilet jest droższy. Jeśli natomiast kupujemy go przykładowo pół roku wcześniej, możemy liczyć na dobrą cenę.

Dobrze jest również podróżować liniami ekonomicznymi. Być może nie będą one aż tak luksusowe i nie zapewnią nam mnóstwa wygód, ale zaoszczędzimy fajne pieniądze, np. na atrakcje, będące już tam na miejscu 🙂 .

 

oszczedzajzarabiajzyskujdarmowynewsletterofinansach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *