Jak dbać o czystość domu?

 

Utrzymanie czystości w domu nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jak mogłoby nam się wydawać. Codzienne obowiązki, wychowywanie dzieci i rozrywka, niekiedy do reszty pochłaniają cały nasz wolny czas. To natomiast sprawia, że w domu pojawia się coraz więcej zabrudzonych kątów, brudnych podłóg pod szafkami itp. Czystość w domu jest natomiast bardzo ważna nie tylko ze względu na kwestie wizualne, ale również i zdrowotne.

Plan działania

By utrzymywać porządek w domu, warto przede wszystkim stworzyć sobie plan konkretnego działania. W wielu domach sprzątanie odbywa się w każdą sobotę i są to bardziej gruntowne porządki. Można w nie zaangażować całą rodzinę. Młodsze dzieci mogą zająć się między innymi ścieraniem kurzy, starsze natomiast odkurzaniem. Mąż może wziąć na siebie bardziej odpowiedzialne zadanie, czyli wysprzątanie przestrzeni pod szafkami. Każdy powinien mieć w trakcie takich prac swoje własne zadanie. Dla dzieci często jest to czysta przyjemność. Poza tym współpracując, można znacznie więcej osiągnąć, co jest niezwykle ważne.

Odpowiednie środki

W przypadku gdy porządki nie są wykonywane w sposób regularny, bardzo często niestety zabrudzenia stają się szkodliwe dla zdrowia. Przykładem może być, chociażby kuchenny okap. Utrzymują się na nim liczne pyłki oraz zabrudzenia. Często są to wyraźnie widoczne tłuszcze. Cała powierzchnia okapu staje się wówczas tłusta, bardzo często wypełniona także kocią sierścią czy też innych zwierząt, jakie posiadamy w domu. Środowisko tego typu jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Warto zatem utrzymywać porządek również wtedy, by ograniczyć szkodliwe kurze, pyły i nie dawać bakteriom dodatkowych siedlisk, w których mogłyby one rozwijać się mając negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Czysty dom

Czystość jest niezwykle ważna dziś, w czasie ogólnopolskiej kwarantanny. W domu spędza się bowiem sporą ilość czasu, dlatego łatwo jest pozostawić za sobą bałagan. Atmosfera wypoczynku panująca w wielu domach, podczas wykonywania obowiązków zdalnie czy też w mniejszym zakresie, może skłaniać do zaniedbywania właśnie tego typu kwestii. Warto jednak tym bardziej, teraz gdy posiadamy zwiększoną ilość czasu, zabrać się za gruntowne porządki. Być może wyczyścić miejsca, które do tej pory z braku czasu po prostu omijaliśmy dość szerokim łukiem.

Ekologia przede wszystkim

By sprzątanie było efektywne i przede wszystkim skuteczne, warto bez wątpienia korzystać z dobrej jakości środków czystości. W większości z nich używane są substancje chemiczne, które mogą niestety mieć podrażniający wpływ na naszą skórę czy też drogi oddechowe. Pod wpływem ich rozpylenia, łzawić mogą także nam oczy. Dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na środki dużo bardziej przyjazne środowisku, zawierające substancje pochodzenia naturalnego. Takimi są między innymi środki SOUVRE INTERNATIONALE. Przeznaczone są one do różnorodnych powierzchni, między innymi szklanych czy też plastikowych. Do wypróbowania ich, przekonuje przede wszystkim ich skład. Substancje szkodliwe w ich przypadku zostały zastąpione ekologicznymi, dużo bardziej bezpiecznymi dla organizmu.

środki czyszczące

Jedna odpowiedź do “Jak dbać o czystość domu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *