Jak nie wydać kroci na Boże Narodzenie?

 

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, a wraz z nimi czas kupowania ozdób świątecznych, prezentów i innych wydatków. Co roku przed świętami wydajemy mnóstwo pieniędzy, przy czym spora część tych wydatków jest nieuzasadniona, a spowodowana szałem zakupów, jaki nakręcają galerie handlowe i producenci. Oto sposoby, dzięki którym można nieco zaoszczędzić na świątecznych zakupach.

 

Wcześniejsze przygotowania

Świąteczne zakupy warto rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej już w listopadzie. Przede wszystkim mamy wtedy największy wybór produktów, a co więcej sklepy na krótko przed świętami lubią nieco zawyżyć ceny, aby zarobić więcej na osobach, które robią zakupy na ostatnią chwilę. W ostatni piątek listopada mamy Black Friday, podczas którego można kupić wiele produktów w obniżonych – przynajmniej trochę – cenach. Dobrze więc zaplanować prezenty dla najbliższych z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu podczas weekendowych obniżek listopadowych być może uda nam się kupić jakieś upominki? Jeżeli zaś nie znajdziemy żadnych interesujących nas ofert promocyjnych, warto odwiedzić kilka sklepów i porównać ceny produktów, które chcemy kupić. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także sklepy internetowe – tam często znajdziemy różnego rodzaju promocje czy rabaty, których nie uświadczymy w sklepach stacjonarnych. Wcześniejsze przygotowania mają jeszcze jeden, poza finansowy, aspekt. Przed samymi świętami, w szczycie przygotowań, nie będziemy zmuszeni chodzić po sklepach i szukać upominków dla najbliższych.

 

Mądre, przemyślane zakupy

Co roku wydajemy mnóstwo pieniędzy na produkty, które podczas świąt mogą nam się przydać. Wiele z nich później ląduje w koszu na śmieci, ponieważ nie zdążymy ich zjeść zgodnie z podaną datą ważności. Jak się ustrzec przed tym błędem, który kosztuje nas mnóstwo pieniędzy? Przede wszystkim należy wcześniej przemyśleć, co tak naprawdę chcemy przygotować na święta i jakie składniki będą nam do tego potrzebne. Spójrzmy realnie na sytuację biorąc pod uwagę fakt, ilu będziemy mieli gości podczas świąt i ile zdołamy zjeść. Gdy będziemy dysponowali odpowiednim planem świątecznego menu, możemy przejść do stworzenia listy zakupów. Jest to bardzo ważny element świątecznych przygotowań.

 

Lista zakupów

Listę dobrze jest podzielić na dwie części: pierwszą z nich stanowią produkty, które ze względu na krótki termin ważności należy zakupić przed samymi świętami, drugą zaś będą stanowiły produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Produkty, które możemy kupić wcześniej, warto zakupić w momencie, gdy będą one przecenione. W tym celu dobrze jest śledzić gazetki z supermarketów, w których zamieszczają one bieżące promocje. Pamiętajmy jednak, aby podczas zakupów dokładnie trzymać się listy. Sklepy mają bowiem swoje triki na to, aby konsument zakupił jak najwięcej. Świąteczna muzyka w tle, odpowiednie ustawienie produktów na półkach, zapach przyprawy korzennej unoszący się w sklepie – to wszystko ma sprawić, że zostaniemy w sklepie dłużej i tym samym dokonamy większych zakupów. Nie dajmy się zwieść, a sporo zaoszczędzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *