Jak zarabiać na blogu 5 sposobów

Jak zarabiać na blogu

Wiele osób zarabia na blogach naprawdę spore kwoty. Jak dołączyć do grona najbardziej poczytnych blogerów i zacząć wspierać swój budżet pieniędzmi z internetu? Oto kilka najbardziej popularnych sposobów, za pomocą których spieniężymy ruch na naszej stronie internetowej.

Reklamy

 

Tak, wiem, reklamy to dość kontrowersyjna obecnie metoda na zarabianie w internecie. Nie jest to także proste, ze względu na to, że dużo osób stosuje blokery, które sprawiają, że reklamy im się nie pojawiają. Ja zatem wyjść z tej sytuacji obronną ręką?

Reklama to nieodłączna część zarobków na blogu. Obecnie problemem jest głównie to, że wyskakujące zewsząd okienka i strony, na których jest więcej treści reklamowych niż merytorycznych, złoszczą ludzi i zachęcają ich do zastosowania blokerów.

Żeby reklama była skuteczna, musi być umieszczona w wyraźnym miejscu, ale nie może być nachalna. To tylko zirytuje klienta. Jeśli tylko nie zostanie on zarzucony milionem wyskakujących okienek na naszej stronie, możemy być pewni, że nie skorzysta z blokera.

 

Afiliacja

 

Dobrze stosowane linki afiliacyjne potrafią zdziałać cuda. Jeśli na końcu artykułu linkujemy do produktów, które wymieniliśmy w artykule, możemy być pewni, że ktoś w nie wejdzie i skorzysta z usługi lub kupi dany towar. W tym wypadku zarabiamy przede wszystkim na procencie od sprzedaży, ale zdarza się także, że strony internetowe płacą nam za dostarczenie unikalnych użytkowników na ich witrynę. Nie są to jakieś duże kwoty, ale dodatkowe kilkanaście groszy za klik w link – to brzmi dobrze.

 

Artykuły sponsorowane

 

 

Artykuły sponsorowane mogą zagwarantować nam bardzo dobre zarobki. Należy jednak uważać na to, co publikujemy, gdyż bardzo łatwo stracić zaufanie naszych czytelników. Mogą czuć oni, że wciska im się pewne treści. Niestety nie damy rady dogodzić każdemu i krytyka przy wykorzystywaniu artykułów sponsorowanych na pewno się pojawi. W tym przypadku musimy sami zdecydować czy tego typu rozwiązanie nam się opłaci.

 

Sprzedaż bezpośrednia produktów własnych

 

Jest to dobry sposób dla blogów, które posiadają już dużą ilość stałych czytelników. Zarabiać w taki sposób można na wiele sposobów. Można stworzyć np. serię koszulek i ubrań, z chwytliwymi napisami i ładnymi obrazkami, które zostaną zakupione przez naszych fanów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść o krok wyżej i oferować klientom usługi w branży, w której jesteśmy dobrzy. Jeśli tworzymy bloga o grafice komputerowej, to możemy zarabiać na tworzeniu log dla klientów itp.

 

Systemy wspierania treści

 

W Internecie istnieje wiele stron, za pośrednictwem których ludzie mogą wspierać swoich ulubionych klientów. Przyjrzyjmy się np. takiemu Patronite. W nagrodę za treści, które tworzymy, użytkownicy mogą dawać nam jednorazowe lub stałe dotacje. Metoda ta działa jednak tylko w przypadku największych autorów, którzy posiadają spore grono czytelników.

Piotr Batóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *