Kosmetyki nie tylko dla kobiet

Skóra mężczyzny, identycznie jak skóra kobiety, wymaga właściwej pielęgnacji. Wytwórcy kosmetyków tworzą dla panów specjalistyczne grupy środków, jakie prócz wartości pielęgnacyjnych, muszą spełnić najistotniejsze oczekiwania mężczyzn tzn. mieć delikatną spoistość, delikatny, „męski” zapach i funkcjonalne pudełko. Kosmetyki powinny być dopasowane do typu i kłopotów cery.

Jak dbać o skórę po goleniu?

Po goleniu, na skórę twarzy, należy nanieść właściwe kosmetyki po goleniu. Tak samo, jak jest duży dobór kosmetyków do golenia, także jest w czym wybierać, gdy idzie o kosmetyki po goleniu. Niezwykle powszechne są: balsam po goleniu, krem po goleniu i woda po goleniu. Wpierw najlepiej jest wykorzystać wodę po goleniu, jaka posiada wartości antybakteryjne oraz oczyszczające. Potem dobierzmy krem bądź balsam, jaki nie jedynie funkcjonuje łagodząco oraz regenerująco na skórę, lecz także ma oddziaływanie nawilżające oraz wzmacniające.

Krem do twarzy

Pielęgnacja męskiej twarzy nie kończy się na wykorzystaniu preparatu po goleniu. Nałożenie porcji kremu rano oraz wieczorem winno być normalnym nawykiem każdego dbającego o siebie mężczyzny. Męska skóra, pomimo iż grubsza od damskiej, jest również wrażliwa na szkodliwe oddziaływanie elementów powietrznych, takich jak chłód, wiatr lub blaski słoneczne. Bez odpowiedniej ochrony traci wilgotność oraz miękkość, robi się sucha, szara oraz ziemista. Ponadto na zaniedbanej, szorstkiej twarzy częściej pojawiają się wypryski oraz rozdrażnienia.

W czasie letnim należy także pamiętać o właściwej ochronie przeciwsłonecznej, tymczasem zimą o kremie ochronnym chroniącym przed zimnem oraz mrozem. U młodych panów może być trądzik pospolity bądź różowaty – wówczas najdoskonalszym doborem będą dermokosmetyki – prócz wartości pielęgnacyjnych mają również oddziaływanie zdrowotne. W wypadku zaostrzonych symptomów trądziku należałoby skonsultować się z kosmetologiem, jaki poleci właściwą pielęgnację bądź dermatologiem w celu ustalenia leczenia.

Balsam po goleniu

Balsam po goleniu przeznaczony jest, przede wszystkim, mężczyznom, jacy mają delikatną skórę, lecz w prawdzie każdy może z niego skorzystać. Owego typu kosmetyk na pewno nie wyrządzi skórze szkody. Balsam jest na pewno lepszy od zwykłej wody po goleniu. Ma także niewątpliwie bardziej wartościową formułę. Balsam zwłaszcza zalecany jest panom, jacy mają delikatną, przesuszoną, podrażnioną oraz wrażliwą na zaczerwienienia skórę. Podstawowym zamiarem balsamu jest zmniejszenie podrażnień po zabiegu golenia.

Wody po goleniu

Wody po goleniu we własnym składzie mają ogromną ilość procentową alkoholu, dzięki czemu pachną aktywnie oraz mają duże oddziaływanie oczyszczające goloną płaszczyznę zewnętrzną cery. Jej podstawowym założeniem jest czyszczenie i oddziaływanie antybakteryjne, jednak ze względu na tak ogromną ilość alkoholu winno się ją używać na skórze mniej delikatnej oraz doskonale nawilżonej. Gdy zostanie założona na podrażnioną oraz czerwoną skórę po goleniu, może wywoływać pieczenie oraz ból.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *