Książki o finansach, które warto przeczytać 5 propozycji

Książki o finansach, które warto przeczytać

Zarządzanie swoimi finansami to ogromne wyzwanie. Mało kto jest w stanie podołać mu na własną rękę. Większość osób potrzebuje do tego wsparcia. Na szczęście w księgarniach znajdziemy dziesiątki książek, które mogą nam pomóc w osiągnięciu finansowej stabilizacji. Większość z nich dostępna jest także pod postacią e-booków. Jak wybrać najlepsze książki, które naprawdę nam pomogą, a nie tylko wydrenują portfel? Wystarczy zapoznać się z listą zamieszczoną poniżej 🙂 

“Finansowy Ninja” – Michał Szafrański

“Finansowy Ninja” to swego rodzaju biblia dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój domowy budżet. Książka napisana jest niezwykle przystępnym językiem, dlatego też każdy jest w stanie zrozumieć i wprowadzić w życie znajdujące się tam strategie. Autor przekazuje nam swoją wiedzę, nabytą metodą prób i błędów, mówiąc o tym, że istotne jest nie tylko oszczędzanie, ale również zarabianie i inwestowanie.

Książka w prosty sposób przekazuje wiedzę, a co najwazniejsze – jest stale aktualizowana. Autor każdego roku wydaje zaktualizowaną wersję, dopasowaną do aktualnych wydarzeń w świecie finansów.

“Kobieta i pieniądze” – Dominika Nawrocka

Książka ta, wbrew temu, co sugeruje tytuł, nadaje się nie tylko dla kobiet, choć to właśnie one wyciągną z niej najwięcej korzyści. Główna zasada oszczędzania wedle aktorki oparta jest o 7 podstawowych kroków, które każdy z nas musi spełnić, by liczyć na to, że pieniądze będą się nas trzymać.

“Jak zadbać o własne finanse” – Marcin Iwuć

Książka ta pomoże nam w dokonywaniu mądrych wyborów w swoim życiu. Dzięki niej nie tylko poprawimy stan naszego budżetu, ale również stworzymy sobie finansową poduszkę, która będzie chronić nas w momencie, gdy stracimy nasze źródło dochodu.

Obecny system finansowy jest bardzo niestabilny i w każdej chwili może dojść do jakichś komplikacji, dlatego też autor stara się nauczyć nas postępowania z pieniędzmi niezależnie od koniunktury rynku. Spowolnienie gospodarcze już nigdy nie będzie nam straszne.

“Pieniądze są sexy”- Fryderyk Karzełek

Wbrew temu, co mógłby sugerować nam tytul – nie jest to typowy poradnik o pieniądzach. W rzeczywistości mamy tu do czynienia z historią autora, który pokazuje, jak budził się ze snu o przeciętności i powoli stawał się człowiekiem sukcesu. Książka ukazuje nam, że pieniądze są bardzo ważne i należy się o nie starać. Znajdziemy w niej również informacje o tym, w jaki sposób wyjść z długów i znaleźć własny sposób na życie.

“Fast Lane Milionera” – MJ DeMarco

Książka porusza tematy zarabiania pieniędzy w obecnych czasach. Autor opisuje nowe metody budowania majątku, sprzedaży i skupiania się na formach zarabiania, które dają nam szansę na rozwój. Uważa też, że kluczem do sukcesu nie jest powolne budowanie zaplecza finansowego, ale szybki skok na naprawdę dużą kasę. Na przykładach bardzo wpływowych osób, takich jak np. Bill Gates czy Donald Trump, opisywane są techniki i metody dochodzenia do dużych pieniędzy. Co prawda większość z nich znajduje się obecnie poza możliwościami typowego Polaka, ale wystarczy tylko skorzystać z kilku porad i już będziemy bliżej sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *