Multi Level Marketing

Jeśli jesteś osobą, która lubi zarabiać pieniądze, a jednocześnie nawiązuje kontakty z nowo poznaną osobą bez żadnych problemów, to warto przekuć swoje atuty w sukces. Pytanie, jak i gdzie pokierować swoje kroki, by z powyżej wymienionymi cechami, szukać szczęścia w życiu zawodowym. Odpowiedź jest prosta i mowa tutaj o marketingu rekomendacyjnym (network marketingu ).

Multi Level Marketing

Inaczej zwany marketingiem sieciowym, a przez wielu kojarzony także jako marketing wielopoziomowy.  W dużym uproszczeniu jest to promowanie produktu danego producenta poprzez lidera sprzedaży. Lider posiada pod swoim nadzorem team sprzedażowy, za którego pośrednictwem towar jest rozpowszechniany, dostarczany, a finalnie sprzedawany nabywcy.  W szeregach teamu sprzedażowego pracują dystrybutorzy, od których zależy łączny sukces ich liderów oraz producentów. Multi Level Marketing opiera swoje działania na dotarciu do klienta w sposób bezpośredni, a nie w nachalny, niemal bezczelny sposób jak to ma miejsce w przypadku klasycznych reklam.

Korzyści płynące z pracy w network marketingu

Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Po pierwsze producenci, zamiast inwestować pokaźne sumy na rynku reklamowym, zlecają promocję firmie opierającej swoje działanie na marketingu sieciowym, jest to korzystniejsze oraz oszczędniejsze rozwiązanie. Kolejny plus to taki, że towar trafia bezpośrednio do rąk klienta, który za sprawą wprawionego w sprzedażowych bojach dystrybutora zostaje mu bezpośrednio przedstawiony. Reasumując, producenci oszczędzają na promocji produktu, a klienci poznają zakupiony towar bezpośrednio, nie kupując kota w worku, jak ma to miejsce w przypadku promowania poprzez reklamę.

Początki w branży marketingu rekomendacyjnego

W marketingu sieciowym każdy adept rozpoczyna swoją przygodę jako dystrybutor. Aby swoje zadania wykonywać precyzyjnie, a przede wszystkim odznaczać się wysokim odsetkiem sprzedażowym zostaniesz przeprowadzony przez szereg szkoleń. W pierwszej kolejności zapoznasz się z siecią produktów, które będziesz promował oraz dostarczał klientowi. Następnym krokiem będzie poznanie technik sprzedaży, szczególnie cenną umiejętnością, którą nabędziesz, jest zdolność obalania obiekcji potencjalnego klienta. W trakcie początkowych spotkań z klientami będziesz występował bardziej w roli asystenta, nie martw się, początki są trudne, ale to najlepszy moment, by uczyć się od najlepszych.

Kiedy zrozumiesz jak współpracować z nabywcami oraz jakie metody stosować w kontakcie z konkretnymi klientami przekonasz się, że każdy etap szkolenia był po to, abyś zaczął sprawnie funkcjonować w network marketingu. Oczywiście w każdym momencie  możesz liczyć na wsparcie swojego lidera, który poprowadzi twoje poczynania i sprawi, że staniesz się wykwalifikowanym dystrybutorem o dużym zasięgu sprzedażowym.

Ciężka praca popłaca w świecie networku

Na najlepszych dystrybutorów czekają kuszące premie sprzedażowe, niektóre firmy w ramach motywacji oferują różnorodne wycieczki, czy też nagrody w postaci rzeczowej. Jako dystrybutor masz też szansę zakupić towar po cenie hurtowej. Zacznij swoją przygodę w świecie marketingu szeptanego, rozwijaj się, a być może i ty staniesz się w przyszłości liderem świetnie prosperującego teamu sprzedażowego.

Piotr Batóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *