Na co uważać szukając pracy zdalnej?

Na co uważać szukując pracy zdalnej?

Niektórzy twierdzą, że nie da się zarabiać przez internet. Możliwe, że jest to ich osobiste doświadczenie, bo spotkali się z dziwnymi, lub wręcz nieuczciwymi ofertami. Tak naprawdę możliwe jest zarabianie w ten sposób, jednak podczas szukania sposobu na tego rodzaju zajęcie, trzeba wykazać się nie lada ostrożnością. Na co uważać podczas przeglądania ofert pracy w internecie?

Unikać ogólnych sformułowań

Szukając pracy w internecie, w żadnym wypadku nie należy wrzucać w wyszukiwarkę hasła “praca przez internet”. Jest to pojęcie zbyt ogólne i w rezultacie nie znajdzie się niczego konkretnego. Najlepiej wyszukiwać zapotrzebowania na konkretnych specjalistów, takich jak grafik, copywriter, wirtualny asystent etc.

Uważać na oferty wymagające wkładu własnego

Przy tego typu ofertach od razu powinna nam się zaświecić czerwona lampka. Żaden poważny zleceniodawca nie powinien żądać od nas pieniędzy, a jeśli już to wymaga to porządnej weryfikacji. Niegdyś wiele osób zostało w ten sposób oszukanych. Obiecano im pracę chałupniczą przy składaniu długopisów lub montowaniu biżuterii. Warunkiem było uiszczenie opłaty za przysłane materiały. Najczęściej jednak nikt takich materiałów nie zobaczył.

Unikać niejasnych ofert

Między innymi oferty dotyczące piramid finansowych czy szemranych interesów odznaczają się wyjątkową niejasnością. Najczęściej są to hasła dotyczące szybkich zarobków i nic nie robienia. Zazwyczaj w takiej ofercie nie jest napisane o co konkretnie chodzi, ewentualnie padają tylko żądania o wpłaty pieniędzy celem zagwarantowania sobie wysokich zysków, a to już naród polski przerabiał przy okazji Amber Gold. Znamienne jest również zamieszczanie w ofercie zdjęć banknotów. Żaden poważny pracodawca nie będzie działał w taki sposób. Dobrze zredagowana oferta pracy mówi o jaką pracę chodzi, a ogłaszający nie stroni od odpowiedzi na pytania kandydatów, tylko sumiennie wyjaśnia wszelkie niejasności.

Nie brać poważnie ofert nie wiadomo od kogo

Bywają również oferty pracy, pod którymi nikt się nie podpisuje imiennie. Najczęściej kontaktem jest tylko email. W ten sposób nie ma możliwości sprawdzenia firmy lub osoby, a w zasadzie szukając pracy pragniemy jak najwięcej dowiedzieć się o naszym potencjalnym pracodawcy. Taki rodzaj ofert na odległość trąci jakimś przekrętem. Szukając zajęcia przez internet, musimy mieć możliwość sprawdzenia danej firmy czy ogłaszającego i dowiedzenia się czegoś więcej.

Z pewną rezerwą podchodzić do marketingu wielopoziomowego

Napisałem z pewną rezerwą, gdyż tych ofert jest dosyć dużo i jeśli w żaden sposób nie znasz tej osoby, a ona gwarantuje Ci złote góry to może to nie wypalić… Poza tym nie wiesz czy jest doświadczona w tym co robi i czy da Ci dobry mentoring. Co do samej branży, jest to obecnie bardzo rozwijający się kierunek działalności i dystrybucji różnych towarów i usług i nie ma w tym nic złego. Wielkie firmy zorientowały się, że tradycyjna reklama nie działa i korzystają z polecenia, z nadzwyczajnie w świecie prostego ustnego polecenia między ludźmi, że dany towar czy usługa jest bardzo dobra i dlatego bywa też nazywany marketingiem szeptanym. Do wybranego lekarza też często chodzimy z polecenia znajomego i tutaj jest podobnie 🙂 .

Z dobrymi ludźmi warto

Co do definicji, marketing sieciowy jest modelem biznesowym, opierającym się na budowaniu sieci kontaktów, swoich darmowych użytkowników i współpracowników. Polecając oferowane przez firmę produkty i usługi swoim znajomym, w przypadku zakupu przez nich poleconej przez nas rzeczy, dostajemy od firmy prowizję od sprzedaży. Marketing sieciowy jest bardzo atrakcyjną formą zarabiania ze względu między innymi na elastyczny czas pracy oraz potencjalną wolność czasową i finansową. Tutaj początki są więc najtrudniejsze, horyzont- przyjemny 🙂 . I wiedząć, że robimy go z dobrymi ludźmi, z nieskazitelną etyką i doświadczonymi w tej branży raczej jesteśmy skazani tylko na sukces. Raczej, dopóki sami się nie wykoleimy! Czytaj: Nie zrezygnujemy zbyt pochopnie 😉 .

 

oszczedzajzarabiajzyskujdarmowynewsletterofinansach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *