Noworoczne postanowienia

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nowe cele i wyzwania, które czekają nas w 2019 roku. Aby ten okres opiewał w same sukcesy, należy się do niego odpowiednio przygotować, a najlepszym na to sposobem będzie sprecyzowanie swoich postanowień noworocznych. Kolejny rok to przecież idealna sposobność, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

Noworoczne postanowienia , a ich realizacja

 

Od namysłów do realizacji zamierzonych postanowień wiedzie długa droga, więc warto jest sprecyzować swoje oczekiwania, co do Nowego Roku. Najlepiej jest mierzyć siły na zamiary, jeśli nie jesteś zawodowym maratończykiem, to nagle w styczniu nie przebiegniesz maratonu. To logiczne, jednakże wiele osób stawia sobie zbyt wygórowane cele, przez co szybko się zniechęca i czuje niedosyt wynikający z porażki.

 

Lista postanowień

 

Tworząc listę naszych postanowień powinniśmy zwrócić uwagę na rzeczy do zrealizowania, które są w naszym zasięgu. Jeśli dane zadanie wymaga zdwojonego wysiłku, wystarczy podzielić je na kilka mniejszych. W ten sposób osiągając kolejne szczeble poczujemy satysfakcję, która przekuje się w chęć dalszego działania. Tylko w taki sposób zagwarantujemy sobie wykonalność poszczególnych punktów naszych postanowień noworocznych. Podsumowując, zdrowy rozsądek połączony z intensywnym, sukcesywnym działaniem pozwoli nam nie tylko sprecyzować postanowienia, ale przede wszystkim je zrealizować.

Noworoczne plany= oszczędność?

 

Jeśli nie masz jeszcze konkretnych planów, co do Nowego Roku możesz zintensyfikować swoje działania w kierunku oszczędności. Śmiało można uznać taką formę działalności za noworoczne postanowienie, zyskasz nie tylko ty, ale także twój portfel. Obecnie istnieje wiele sposobów na oszczędzanie poprzez różnorodne oferty banków w postaci lokat, zarówno krótko, jak i długo terminowych. Wybierając tą, która spełni twoje oczekiwania zapewnisz sobie płynność finansową, a co za tym idzie może uda ci się wreszcie wyjechać na wymarzoną wycieczkę zagraniczną w okresie wakacji. Kto wie? Za jednym zamachem zrealizujesz swoje postanowienie w postaci oszczędzania gotówki, a dodatkowo odczujesz pozytywne konsekwencje wynikające z rozsądnego zarządzania kapitałem własnym.

Postanowienia noworoczne, czy warto?

 

Każdy sukces ma swój początek w momencie rozważnego planowania przyszłości. Jeśli chcesz coś osiągnąć musisz to sobie zwizualizować. Pierwszym krokiem będzie rozpisanie listy postanowień. W pierwszej kolejności wypisz te, które wymagają większego zaangażowania. Jeśli uda ci się je osiągnąć poczujesz się pewnie, a pozostałe, łatwiejsze cele staną się dla ciebie formalnością. Traktuj swoje plany z powagą, ponieważ tylko w ten sposób dajesz sobie samemu możliwość ich spełnienia. Podejście do tematu w sposób błahy zakończy się tym, że zmarnujesz swój czas, a jednocześnie narazisz się na poczucie goryczy i rozczarowania. Warto jest stawiać sobie postanowienia noworoczne. Snucie planów, poparte konsekwentnym dążeniem do celu przerodzi się w sukces,a to z pewnością sprawi, że odczujemy poprawę warunków naszego życia w Nowym Roku.

Piotr Batóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *