Prowadzenie bloga czy warto ?

Prowadzenie bloga

Dziś bardzo modne jest prowadzenie własnego bloga. Powstaje nawet szereg darmowych stron, na których można go założyć. Dla niektórych jest to po prostu forma wyrażania siebie, dla innych natomiast ucieczka od samotności. Każdy zakłada bloga z nieco innych powodów. Jednak bez względu na to jakie pobudki kierują człowiekiem podczas tworzenia swojej strony, jedno jest zdecydowanie pewne – to opłacalne. Może okazać się dla nas opłacalne pod względem finansowym, ale także i emocjonalnym.

Wyraź siebie

 

Pierwszą korzyścią wynikającą z posiadania bloga jest fakt, że można na nim wyrażać swoje własne myśli i uczucia. Blogi dotyczą naprawdę różnorodnej tematyki. Czasem kwestii związanych z życiem codziennym, z kosmetykami czy też z przepisami kulinarnymi. Blog staje się miejscem, w którym dana osoba ma szansę zaprezentować siebie dokładnie taką, jaką jest.

Czasem w swoim najbliższym otoczeniu nie znajdujemy kogoś, kto na dłuższą metę chciałby słuchać o naszych pasjach. Tymczasem dla nas jest to tak bardzo ważne, iż trudno jest nam powstrzymać się przed mówieniem. To jednak może mieć fatalne skutki dla naszych znajomości. Czasem inne osoby mogą czuć się przytłoczone tym, iż podczas każdego spotkania podejmujemy tematykę naszej pasji. Blog natomiast skupia czytelników, którzy naprawdę szczerze interesują się danym zagadnieniem. Można z nimi dyskutować, ale także przekazać im swoją wiedzę. Świadomość tego, iż komuś się pomaga, bywa naprawdę budująca. To wszystko może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasz umysł, codzienne samopoczucie i na poziom naszego spełnienia.

Zarabiaj

 

Inna korzyść, to korzyść finansowa. Blogi czytają różne osoby. Niektóre z nich mają możliwości ku temu, by stworzyć nam nowe drogi rozwoju. Przykładowo mogą zaoferować nam jakieś stanowisko pracy. Tak bywa chociażby w przypadku programistów, którzy dużą część czasu poświęcają na swoje strony i właśnie na prowadzenie bloga. Jeśli mają oni innowacyjne pomysły i bardzo dobre podejście do tematu, czasem są odszukiwani przez specjalistów, którzy potrzebują właśnie takich fachowców.

W niektórych zawodach prowadzenie swojego własnego bloga to naprawdę spory plus. Niektóre osoby wpisują sobie takie osiągnięcie nawet do CV, jeśli blog cieszy się sporą popularnością. Wówczas daje to nawet szansę na znalezienie lepszego zatrudnienia czy dostania wymarzonej pracy.

Pamiątka

 

Blog może stać się dla nas również formą pamiętnika. Czasem pisany jest on na podstawie jakichś naszych doświadczeń. Przykładowo opisuje się tam przebieg choroby, czy też trudnego rozstania. Może być on pewnego rodzaju oczyszczeniem z negatywnych emocji. Dla innych natomiast przestrogą, dobrą radą czy też po prostu historią, która stanie się źródłem inspiracji.

Prowadzenie własnego bloga może mieć zatem ogromny wpływ na nasze życie, może przede wszystkim podnieść jego jakość. Warto jednak pomyśleć także o korzyściach finansowych, które mogą się z tym wiązać. Możemy go również prowadzić po prostu dla naszej własnej przyjemności. Czasem internetowi odbiorcy są nam niezwykle potrzebni.

 

Piotr Batóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *