Rozwój osobisty drogą do lepszych finansów

Każdy zna osoby, które chciałyby zarabiać więcej, ale nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać. Irytację potęgują strony internetowe, które mydlą oczy sformułowaniami typu “zarabia 100 tysięcy złotych w miesiąc, zobacz, jak tego dokonał!” . Tak naprawdę historie te nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, a umieszczone na nich stwierdzenia często są po prostu dużym nadużyciem. Jasne, że są ludzie, którzy zarabiają tyle, a nawet dużo więcej. Cała kwestia jednak w tym, że doszli oni do sukcesu ciężką i wytrwałą pracą.

Rozwój osobisty drogą do lepszych finansów

Założenie firmy w młodym wieku może, ale wcale nie musi prowadzić do bogactwa. Sprawę ułatwia posiadanie bogatych rodziców, za sprawą czego już na starcie jest się “ustawionym”. Jeden, czy drugi biznes może nie wypalić, ale sytuacja finansowa nie zmienia się na gorsze. Co w przypadku tych, którzy nie mają bogatych rodziców, czy wujka z Ameryki ? W ich sytuacji sposób jest prosty – trzeba postawić na rozwój osobisty.

Najpierw dużo się ucz

Załóżmy, że chcemy zacząć przygodę z rozwojem osobistym właśnie teraz. Ma ona na celu doprowadzić do polepszenia naszej sytuacji finansowej. Na początku trzeba podjąć kilka podstawowych kroków. Warto wyposażyć się w książki o różnorodnej tematyce. Te o motywacji pomogą nam wyznaczyć sobie cele. W tej dziedzinie napisano już doprawdy wiele, ale wciąż sporo jest do powiedzenia. Powstają coraz to nowe bestsellery, ale i starsze tytuły wciąż są chętnie kupowane. Możemy więc nabyć książkę którą napisał Robert Kiyosaki czy Anthony Robbins i stamtąd zaczerpnąć podstawową wiedzę na temat rozwoju osobistego. Z polskich autorów może przypaść nam do gustu to, co pisze Mateusz Grzesiak czy chociażby Bartek Popiel. Być może lepiej skierować się w stronę autorów, którzy do sukcesu doszli w momencie, kiedy rozwój osobisty nie był jeszcze tak popularny?! Tutaj przychodzą mi do głowy 2 nazwiska: Brian Tracy czy Les Brown.  Ci dwaj panowie to Amerykanie, którzy mieli w swoim życiu różne epizody. Często sprzedawali produkty tworzone przez innych, co pozwoliło im nabyć cenioną na dzisiejszym rynku umiejętność sprzedaży. Co prawda dziś zajmują się głównie coachingiem, a miliony sprzedanych książek stanowią ich główne źródło przychodów, to warto poznać ich biografie i dowiedzieć się, w jaki sposób zaczynali. Kroki, które podjęli na swojej drodze mogą przecież pomóc nam wyznaczać i osiągać swoje osobiste, wielkie cele 🙂

Potem zbuduj markę…

Gdy już wiemy, czym chcemy się zająć – pora zbudować naszą markę osobistą. Najlepiej zrobić to poprzez własną stronę internetową. Powinniśmy zlecić jej techniczne stworzenie profesjonalistom, tak, by wyglądała odpowiednio. Ważnym elementem jest też blog – on również pozwoli nam się mocno rozwinąć. Częste pisanie wzmacnia kreatywność. Sprawia, że każdego dnia stajemy się kimś lepszym. Poprawiamy nie tylko zdolności językowe, ale poszerzamy też wiedzę o świecie. Nawet jeżeli początkowo nikt nie będzie czytał naszych artykułów, to przyjdzie taki dzień, kiedy zdobędziemy czytelników. Jeżeli będziemy regularni, ci mogą przeistoczyć się w klientów. Wkrótce przyjdzie do nas pierwsze zamówienie na usługi, które proponujemy, a za nim kolejne. To właśnie droga do lepszych finansów 😉 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *