Shooping i zakupy, czyli działalność Greenfinity Foundation

Shooping i zakupy, czyli działalność Greenfinity Foundation

Działalność charytatywną łączymy z wieloma formami aktywności. Aby pomagać udzielamy się wszelakich wolontariatach. Ludzie często pomagają poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych. Inną formą działań charytatywnych są zbiórki pieniężne. Czasem organizuje się zbiórki nakrętek albo rzeczy materialnych.

Ciekawą, nieco alternatywną formę działalności charytatywnej prezentuje Greenfinity Foundation. To stowarzyszenie zostało założone w 2011 roku. Głównym zakresem działalności jest ochrona środowiska naturalnego. Liczne akcje mają na celu wspierać zrównoważony rozwój środowiska. Fundacja działa na rzecz ochrony klimatu. Wpiera projekty zw. z nieodnawialnymi źródłami energii. Dodatkowo przyczynia się do utrzymania naturalnej przestrzeni życiowej.

Greenfinity Foundation realizuje wiele projektów związanych z ochroną nieodnawialnych zasobów naturalnych tj. woda, ziemia czy powietrze. Do najbardziej znanych inicjatyw należy: budowa studni oraz filtrów do oczyszczania wody, a także zalesianie terenów. Fundacja, której działalność sięga na skale globalną dba o czystość planety. Projekty przyczyniły się do likwidacji nielegalnych wysypisk śmieci.

Nie można zapomnieć o wykorzystywaniu odpadów do produkcji grzewczej. Za pomocą nowatorskiego wykorzystania resztek pożywienia wiele domów zyskało naturalną energię elektryczną.

Wykonanie ponad 20 projektów w ponad 16 krajów pozwoliło na polepszenie warunków życia tutejszych mieszkańców. Dzięki odnawialnym źródłom energii ograniczono negatywne skutki wpływu na środowisko.

Przykładowym projektem fundacji, którą doceniono w Polsce jest Projekt „Las Pokoleń”. W miejscowości Purkersdorf w Austrii dzieci w ramach zajęć edukacyjnych sadzą las i go pielęgnują, aby mógł skutecznie filtrować powietrze. Projekt ten został doceniony przez UNESCO i ma potrwać kilka lat.

 

Dlaczego warto zaangażować się w akcje Greenfinity Foundation?

  • Przeznaczasz nadwyżki pieniędzy na pomoc fundacji

Za zakupy w programie Cashback World otrzymujesz zwroty za zakupy. Część z tej kwoty możesz przeznaczyć na działania na rzecz ochrony środowiska. Nie czujesz straty, bo robiąc zakupy w tradycyjny sposób nie możesz liczyć na zwrot pieniędzy.

Zarejestrować się do programu Cashback, możesz używając tego formularzA –> FORMULARZ REJESTRACJI

  •  Poprawiasz sobie samopoczucie

Psychologowie już od wielu lat udowadniają, że bycie darczyńcą daje nam poczucie szczęścia. Dlatego warto pomagać dla bycia spełnionym i zadowolonym z życia.

  •  Wybór projektu

Działając w Greenfinity Foundation samodzielnie decydujesz o wsparciu danej inicjatywy. Pośród różnorodnych projektów możesz wesprzeć taki, który jest zgodny z twoimi przekonaniami i wartościami. Dzięki temu masz pewność, że pomagasz mądrze i odpowiedzialnie.

  • Zero formalności

Decyzje o finansowym wsparciu robisz z poziomu aplikacji. Dzięki czemu proces staje się w pełni zautomatyzowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *