Social media jak osiągnąć sukces

Social media jak osiągnąć sukces

Niektórzy ludzie twierdzą, że zarabianie jest ciężkie i że lepiej się nie wychylać, bo i tak nie zdobędziemy niczego wielkiego, a jedynie nabijemy sobie guza. Z tego powodu na przykład spędzają większość życia, pracując na etacie i narzekają, że zarabiają najczęsciej marne grosze. Inna opinia- żeby zarobić trzeba porządnie się narobić, najlepiej fizycznie i wtedy kaska się należy. Owszem, należy, ale czy tylko wtedy? Tymczasem internet jest miejscem, gdzie można dorobić się naprawdę sporych czy wręcz ogromnych kwot. Jest na to masę dowodów. Wystarczy zapytać młodzież, a nawet dzieci czy znają jakiś influencerów 😉 . Media społecznościowe dają dziś takie możliwości, o których wiedzieli pewnie tylko wizjonerzy, wszak filozofom się pewnie nie śniły 🙂 . Wystarczy tylko wiedzieć co w trawie piszczy, by odpowiednio wykorzystać niesamowity potencjał współczesnej techniki, w tym social media.

Instagram to żyła złota

Najlepszym przykładem na to, jak szybko można zarobić gigantyczne sumy w internecie jest Instagram. Ten popularny portal społecznościowy, na którym umieszcza się zdjęcia jest prawdziwą gratką dla amatorów fotografii. Nie tylko oni jednak korzystają  możliwości tego portalu. Przede wszystkim prezentują się tam internetowi celebryci. Wystarczy posiadać kilka tysięcy obserwujących profil, by sprawić, że zaczną zgłaszać się do nas pierwsi sponsorzy. Największe gwiazdy Instagrama zarabiają na tej platformie nawet kilka milionów dolarów rocznie. Mowa oczywiście o profilach, które mogą poszczycić się ogromną ilością polubień z całego świata. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadając odpowiednie know-how można zyskać bardzo wiele.

Jak oni… zarabiają ?

Sposobów na zarabianie poprzez Instagram jest wiele. Podstawowe z nich to oczywiście płatne reklamy, a przede wszystkim promowanie marek. Osoby, które posiadają profil obserwowany przez miliony ludzi są tak zwanymi influencerami, a ich zdanie jest bardzo ważne dla fanów. Z tego powodu firmy zyskują możliwość skutecznej promocji na szeroką skalę, wykupując reklamę sponsorowaną u influencera. Dla swoich obserwujących jest on przecież prawdziwym idolem, a jego zdanie ma decydujące znaczenie w kwestii zakupu produktu. Nic dziwnego więc, że firmy płacą spore pieniądze Instagramerom, by ci tylko pokazali się z daną rzeczą. Mogą to być perfumy, ubrania, czy buty – ważne tylko, by logo marki było widoczne, a ludzie oglądający zdjęcie mieli jasny przekaz, jakich produktów używa na co dzień ich idol. Czasami reklamowane są też różnego rodzaju miejsca jak parki rozrywki, czy hotele. W ramach ciekawostki można wspomnieć, że niektórzy początkujący influencerzy starają się aż nadto wykorzystać możliwości Instagrama, oferując promowanie danego hotelu na swoim profilu w zamian za… darmowy nocleg! Większość obiektów wyśmiewa jednak takie propozycje twierdząc, że tego rodzaju praktyki są nieetyczne.

Da się!

Zarabianie na Instagramie to tylko część z możliwości, jakie dają social media. Portali społecznościowych wciąż przybywa, ale wystarczy umiejętnie wykorzystać te najbardziej popularne, by czerpać z nich zyski. Dobrze wypromowany profil na Facebooku, czy Twitterze będzie pierwszym krokiem do tego, by zacząć pozyskiwać sponsorów i realnie zarabiać na social media.

2 odpowiedzi do “Social media jak osiągnąć sukces”

    1. Panie Zdzisławie, dziękuję za komentarz. Cieszę się, że jest Pan czytelnikiem mojego bloga i osobiście jestem przekonany, że nie jest Pan za stary na nowe rzeczy, takie jak social media, technologia blockchain, nowoczesne aplikacje. Gratuluję podążania za nowym i życzę Panu wielu sukcesów !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *