Wyprawka szkolna ( jak kupować z głową)

Oszczędzanie na wyprawce

Nie da się jednoznacznie określić, ile kosztuje wyprawka szkolna. Dużo bowiem zależy od tego, jakie nastawienie mają rodzice. Wielu rodziców nie chce oszczędzać, dlatego pozwalają dzieciom na wybór wszystkich akcesoriów, które przypadną im do gustu. Tymczasem takie akcesoria z motywem topowych bajek czy też z oryginalnych kolekcji, potrafią kosztować naprawdę sporo.

Co kosztuje najwięcej

Wielu rodziców uważa, że największym wydatkiem, jeśli chodzi o wyprawkę szkolną, jest zdecydowanie zakup plecaka. Trzeba przyznać, że nie należy on zdecydowanie do najtańszych, dlatego tak ważne jest, by potrafić nieco w tej kwestii zaoszczędzić. Można kupować przykładowo plecaki z wyprzedzeniem. Wówczas czasem można natrafić na bardzo dobre okazje cenowe, na interesujące rabaty czy też dodatki do zakupu. Takie planowanie zakupów pozwala sporo zaoszczędzić. Poza tym, jak wiemy, dzieci bardzo szybko rosną, a plecak jest nierzadko porządnie eksploatowany każdego dnia. Dlatego często po jednym roku nauki nie nadaje się on już do dalszego noszenia. To wskazuje nam na to, iż nie opłaca się kupować bardzo drogiego plecaka, który już za kilkanaście miesięcy wyląduje w koszu. Warto szukać naprawdę ciekawego plecaka, który spodoba się naszemu dziecku, ale nie będzie kosztował kilkaset złotych. Czasem dobrej jakości plecak, można dostać już za około pięćdziesiąt złotych. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Piórnik i inne akcesoria

Piórnik także może nie należeć do najtańszych, ponieważ obecnie ich ceny są stosunkowo wysokie. Warto zatem poszukiwać piórników bardziej przystępnych cenowo. Oczywiście nie powinniśmy odmawiać naszemu dziecku wszystkiego i uparcie decydować o tym, że dana rzecz na pewno nie zostanie kupiona. Dobrze jest jednak pozwolić dziecku na wybranie kilku opcji, jeśli chodzi o piórniki i następnie zakupić ten, który dla dziecka będzie atrakcyjny, ale również nie obciąży zbytnio naszego portfela.

Zeszyty, kleje, farby

Akcesoria takie jak zeszyty, bloki, kleje czy też farby, to rzeczy, które można zakupić za naprawdę bardzo niskie kwoty. W wielu sklepach rzeczy tego typu są oferowane w wielopakach, które kuszą nas swoimi cenami. Poza tym wielu rodziców ma tendencję do tego, by kupować tego typu akcesoria ponad normę. Od razu kilka bloków, kilka temperówek czy też zeszytów. Warto mieć na względzie to, że być może nasze dziecko nie zużyje tylu rzeczy w ciągu jednego roku szkolnego. Co się natomiast później z nimi stanie? Najpewniej zostaną umieszczone gdzieś głęboko w szafce i być może za rok nie będziemy nawet pamiętać o tym, że je mamy. Dobrze jest kupować to, co naprawdę potrzebne, a nie wszystko, co akurat wpadnie nam w oko.

Minimalizuj koszty

Koszt, który jesteśmy w stanie zminimalizować, to kupno książek. Wiele z nich można zakupić, chociażby w antykwariatach. Poza tym koledzy ze starszych klas również bardzo często sprzedają swoje książki. Można je zatem zakupić o połowę taniej, a może i nawet za dużo mniejszą cenę. Książki są bardzo drogie dlatego też oszczędzanie na nich pozwoli nam mocno zaoszczędzić na ostatecznym koszcie całej wyprawki. To naprawdę się opłaca 🙂

oszczedzajzarabiajzyskujdarmowynewsletterofinansach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *