Kiedy wyprzedaże ? Powiedz im tak, ale tylko ze zdrowym rozsądkiem!

Kiedy wyprzedaże

Sezon składa się z czterech pór roku, kiedy to po jednej naturalnie nadchodzi druga. W zasadzie sam sezon, można zamiennie rozumieć, jako porę roku. Dynamicznie biegnąca współczesność nie pozostawia złudzeń. Jeśli chce się być “trendy” trzeba trzymać kontakt i próbować nadążyć. Nie każdego niestety stać na to, aby ubierać się razem z wchodzącym sezonem, nowymi hucznymi stylizacjami czy cieszyć się najnowszymi gadżetami. Dlatego są jeszcze wyprzedaże. Jak nie dać się zwariować?

Pierwszą i tym samym najważniejszą zasadą bezpiecznych zakupów podczas wyprzedaży jest zdrowy rozsądek. Niestety często, kiedy rządzą nami emocje, a przecież tak wiele ich meandruje w naszej głowie podczas zakupowych szaleństw. Weź ze sobą swój zdrowy rozsądek na zakupy, a będziesz bezpieczny/bezpieczna! 😉

Oto 10 zasad zakupów w trakcie trwania szalonych wyprzedaży w towarzystwie zdrowego rozsądku:

 

1. Przed wyjściem zastanów się czego brakuje Ci w Twojej szafie. Twoja ulubiona jasna para jeansów jest przetarta na tyle, że za moment zrobi się w nich ogromna dziura? Tak, postaw sobie za cel jeansy. Idzie gorące lato, ale na wyprzedaży są wiosenne płaszcze…czy Twoja skórzana kurtka nie mogłaby ustąpić miejsca takiej elegancji płaszcza w chłodniejsze dni lata? Postaw sobie za priorytet kupno płaszcza. Postawienie sobie skonkretyzowanego celu pomoże nie stracić fortuny, kupując większość rzeczy bezmyślnie, tylko dlatego, że są w przecenie. Pomoże też osiągnąć maksymalne zadowolenie przy zakupie rzeczy ustawionej na celowniku. Raz — kupujesz coś, co naprawdę się przyda, w dodatku dużo taniej.

2. Towarzystwo zdrowego rozsądku to najlepsze towarzystwo, ale jednak trochę smutne… Weź ze sobą zaufaną osobę, która z serca doradzi i pomoże dobrać coś sensownego!

3. W trakcie “maratonu” zakupowego rób przerwy. Napij się kawy, zjedz coś. Przerwy są wskazane, aby rozjaśnić umysł.

4. Dłuższa przerwa również jest wskazana. Wyprzedaże w sklepach nie trwają tylko jeden dzień. Zaplanuj tydzień chodzenia po sklepach. Zmęczenie źle wpływa na decyzje. Lepiej rozbić czas na przyjemność i nie męczyć się zajęciem, które miało być czystą radością.

 5. Koniecznie zaplanuj kwotę, którą możesz przeznaczyć na zakupy. Jeśli dajesz się często namówić samemu sobie na przekroczenie “magicznej granicy” słowami “raz się żyję” bądź “jakoś to będzie” wypłać gotówkę, a kartę płatniczą zostaw w domu.

6. Nie kupuj ubrań za małych lub za dużych  z myślą, że “może schudniesz” bądź postarasz się przytyć. To strata pieniędzy, mimo że rzecz jest tania.

7. Załóż luźny, wygodny strój. Ważne przy zakupach ubrań — nawet bardzo. Buty — najlepiej zsuwane, luźna koszulka, lekka torebka. W końcu to z bagażem mamy zamiar wrócić.

8. Jeśli zakupy dotyczą np: wyprzedaży artykułów spożywczych — nigdy, ale to przenigdy nie wybieraj się na nie będąc głodnym. Jeśli jesteś głodny nagromadzisz w koszyku dużo niepotrzebnych rzeczy, które być może wyrzucisz, gdyż mają one krótszą datę przydatności, niż te niebędące na wyprzedaży.

9. Celebruj zakupy. Znajdź specjalnie odpowiednią ilość czasu tylko na tę czynność. Pośpiech nie jest wskazany. Podpowiada on często spontaniczne rozwiązania, które nie spodobają się zdrowemu rozsądkowi, jeśli wreszcie dopuścisz go do głosu.

10. Nie musisz być na wszystkich wyprzedażach, bo one po prostu istnieją. Wybieraj rozważnie terminy — dostosowane do Twoich możliwości finansowych czy czasowych.

 

Nie daj się zwariować, dbaj o bezpieczne zakupy, a Ty i Twój zdrowy rozsądek zostaniecie spokojni do kolejnej wypłaty. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *