Zarabiaj na pisaniu tekstów

Zarabiaj na pisaniu tekstów

Copywriting jest pisaniem tekstów. Obecnie jest to niezmiernie popularny zawód. Wiele osób lubi, a co najważniejsze potrafi pisać teskty. Jednak problem leży w tym, że nie każdy początkujący coprywriter wie gdzie szukać zleceń. Okazuje się, że zleceń możemy szukać w wielu miejscach, a gdzie konkretnie? O tym już za chwilę…

Portale z ogłoszeniami

Portale z ogłoszeniami powinny być naszym pierwszym krokiem na drodze do wyszukania zleceń. Można jak najbardziej zamieścić własne ogłoszenie i zdobyć w ten sposób nowych klientów. W treści ogłoszenia powinniśmy napisać możliwie jak najwięcej o własnym doświadczeniu w pisaniu. Bardzo dobrym sposobem jest również odpowiadanie na liczne oferty, które warto sobie regularnie przeglądać. Czasami wystarczy mała porcja zaangażowania, a praca w postaci zleceń sama się znajdzie.

Grupy na społecznościowych portalach

Na portalach społecznościowych tworzą się różne grupy. Grupy, które są skierowane dla copywriterów są strzałem w dziesiątkę. Za ich pośrednictwem ukazują się oferty pracy, które oczywiście dotyczą pisania tekstów. Powinniśmy się zgłaszać do tych ogłoszeń, gdzie spełniamy kryteria. Ogłoszenia są niezmiernie jasne i wiemy konkretnie czego oczekuje od nas zleceniodawca.

Współpraca z agencją

Jeśli tylko chcemy, to możemy także wysłać swoją ofertę do marketingowych agencji, które oferują pracę właśnie na stanowisku copywriter. Wówczas zyskujemy współpracę z mniejszą czy też z większą firmą. Zdobędziemy cenne doświadczenie. Oferowana jest nam najczęściej praca zdalna czy też w siedzibie danej firmy. Warto jak najbardziej spróbować, ponieważ nic nie tracimy, a zyskać możemy naprawdę wiele.

Specjalne portale dla copywriterów

Na pewno specjalne portale dla copywriterów ułatwiają znalezienie zleceń. Powinniśmy przeczytać dokładnie regulamin i założyć profil na danym portalu czy też portalach. Czasami wymagają od nas tekstu próbnego. Bez tego niestety się nie przekonamy, ile będziemy w stanie zarobić. Sama dostępność zleceń jest bardzo różna. Często na portalach panuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. Uważnie należy przeglądać listę zleceń. Trzeba przyznać, że sama praca wymaga cierpliwości, jak i systemtycznego przeglądania ofert pracy. Warto się przekonać czy forma takowej formy współpracy nam odpowiada.

Załóżmy swój blog

Jeśli jeszcze nie posiadamy własnego bloga, to powinniśmy to, czym prędzej nadrobić. Blog stanowi nic innego jak nasze własne portfolio, które w tym zawodzie jest niezbędne. Jest szansa, że zleceniodawcy sami znajdą naszą stronę, ale pod warunkiem, że będzie w wyszukiwarkach widoczna. Potrzebne jest to tego skuteczne pozycjonowanie stron oraz dobór odpowiednich słów kluczowych, które pozwolą nam na większą widoczność bloga.

A jak kształtują się zarobki?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Tak naprawdę to zależy czy dopiero zaczynamy, czy też jesteśmy już doświadczonymi copywriterami. Najlepsi copywriterzy są w stanie zarobić nawet 6000 tysięcy złotych miesięcznie. Nie jest to zatem niska kwota.

 

oszczedzajzarabiajzyskujdarmowynewsletterofinansach

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *